Od roku 2022 projektujemy i szyjemy dla Was ubrania i dodatki z konopi. Sam pomysł narodził się jednak już kilka lat wcześniej.

Zafascynowani konopiami i ich przemysłowym zastosowaniem zaczęliśmy poszukiwania. Szyliśmy, kombinowaliśmy i testowaliśmy te genialne tkaniny.

Szyjemy i dziergamy lokalnie z poszanowaniem człowieka i środowiska. Działamy w zgodzie z trendami slow fashion, mody transparentnej i przemyślanych zakupów.

Idea.

Mam na imię Dawid i jestem założyciel marki OJA. oraz entuzjastą możliwości i wielokierunkowych zastosowań konopi. Ukończyłem studia na wydziale grafiki i animacji ze specjalizacją animacji interaktywnej. Tworzę animacje, filmy, grafiki i zdjęcia, które widzicie na naszych social mediach. Piszę posty, odpowiadam Wam na maile i wiadomości na Instagramie czy Facebooku.

Marka rodzinna.

Babcia Krysia to nasz motor napędowy. Z wykształcenia księgowa na emeryturze, z zamiłowania krawcowa z ponad 40-letnim doświadczeniem. Pobierała nauki w szkole szycia wiele lat temu, lecz jej wiedza i umiejętności są wciąć aktualne. To właśnie babcia Krysia szyje nasze konopne ubrania. Zawsze przezorna i dbająca o każdy detal. Perfekcjonistka.

Nasza kreatywna dusza Daria. Z wykształcenia i zamiłowania jest polonistką. Pełna pasji i misji do wszystkiego czym się zajmuje. Na co dzień edukuje i nakłania do myślenia nasze młode pokolenie. W OJA. pomaga przy tworzeniu postów i bacznie czuwa nad tym, co prezentujemy. Głowa pełna pomysłów i energii do działania.

Last but not least. Mama Ania jest jednym z czterech filarów naszej działalności. Na co dzień jest kadrową. W naszym zespole odpowiada za finanse i pomaga w podejmowaniu strategicznych decyzji. Wykrawa wasze koszule oraz szyje dodatki, które możecie znaleźć tutaj. Zawsze uśmiechnięta i pozytywnie nastawiona do życia. Robi piękne zdjęcia podczas swoich podróży, które udostępniamy na naszym Instagramie.

Ale to nie wszyscy! OJA. to także nasi bliscy, utalentowani znajomi pomagający przy tworzeniu marki, zawsze w gotowości z ogromną ilością wsparcia. Jesteśmy wdzięczni za ich pomoc.

Dlaczego OJA.?

Niezliczone godziny poszukiwań, przemyśleń i w końcu wpadliśmy na siebie. Chcieliśmy, aby nazwa nawiązywała do konopi, ale nie była bezpośrednia. Chcieliśmy, aby oddawała nasze wartości i kierunek działań.

Oja w nigeryjskim slangu oznacza konopie. W języku polskim natomiast jest bardzo chwytliwa. Często, gdy spotykamy Was, słyszymy „O ja! Ale świetna koszula!” No właśnie! O to chodzi.

„Kropka – oddzielający znak przestankowy, będący wskazówką dla czytającego na głos, że należy zniżyć głos i zrobić przerwę”. W przypadku naszej marki kropka oznacza zatrzymanie się na chwilę, przerwę, przemyślenie.

Napisz do nas jeśli masz jakieś pytania, chciałbyś/chciałabyś, abyśmy uszyli Twoje specjalne zamówienie.

Kontakt w sprawie współpracy? Wypełnij formularz.